آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بهترین ماه برای باردار شدن چه ماهی است و دوست دارید فرزندتان در چه ماهی متولد شود ؟

حتما موارد زیادی را بررسی کرده اید از جمله این متولدین هر ماه چه خصوصیت اخلاقی دارند و تاثیرات فلکی و انواع خصوصیات فکری و اخلاقی متولدین ماه های مختلف را خوانده اید اما گذشته از همه این مسایل باید بیشتر از این مسایل به مسایل پزشکی مرتبط با موضوع ماه باردار شدن و تولد اهمیت بدهید.

 


 

بهترین ماه برای باردار شدن

اهمیت به اینکه در چه ماهی باردار شویم و انتخاب ماه صحیح برای بارداری و تولد می تواند تاثیرات شگرفی روی هوش، خصوصیات اخلاقی و سلامت کودک شما داشته باشد.

 

بارداری در فصل بهار و تابستان

کودکان متولد شده در این دو فصل سال از هوش، ابتکار عمل، خلاقیت و شادابی بیشتری نسبت به متولدین سایر فصول برخوردار هستند.

پیشرفت و خلاقیت در تحصیل و نشاط و شادابی بیشتر از دیگران می تواند از علل شاد بودن مادر کودک در این دوران باشد.

 

بارداری در فصل پاییز و زمستان

کودکان متولد شده در فصل پاییز نسبت به دیگران از افسردگی بیشتری برخوردار هستند و در بعضی از در زمستان متولد شده ها می توان آشفتگی روانی را مشاهده کرد.

 


 

دلایل مشکلات شروع بارداری در فصل زمستان

بین ماه های سوم تا ششم بارداری و ۱۶ هفتگی، شنوایی و رشد هوشی جنین شروع می شود و سه برابر بیشتر از بزرگسالان به اکسیژن نیاز دارد اگر این زمان در فصل زمستان باشد یکسری مشکلات از جمله وزن و هوش به وجود خواهد آمد به این دلیل که در فصل زمستان مواردی از جمله :

  • کم شدن اکسیژن هوا
  • انرژی خورشید
  • کم شدن ویتامین های E و K
  • افزایش افسردگی مادر
  • خستگی روانی
  • کم شدن مواد ویتامینی به وفور در دسترس در فصل های گرم مثل میوه ها

 

به طور کلی می توان گفت بهترین ماه برای باردار شدن و شروع بارداری فصل بهار است تا نوزاد شما در شرایط ایده آل به دنیا بیاید و باید توجه داشت که سن زیستی هم اهمیت بیشتری نسبت به سن تقویمی دارد و این مساله بر اساس مو، دندان و پوست اشخاص مشخص میگردد که فاصله سنی پدر و مادر و همینطور سن مادر و سن مادر بزرگ در حین بارداری نیز در آن تاثیر دارد.

البته در بعضی نقاط کودک مادرانی که اوایل بارداری شان در ماه های فروردین تا اردیبهشت بوده از هوش کمتری نسبت به سایرین داشته اند که می تواند به خاطر زیاد شدن حشرات، سم ها و مواردی از این قبیل باشد و همینطور کودکان متولد فصل پاییز احتمال ابتلا به بیماری هایی مثل آسم را دارند.


 

اگر شما در حال تحقیق و مطالعه در این رابطه هستید ممکن است به موارد زیادی از جواب های دارای تناقض برخورد کنید؛ مثلا یکجا بخوانید که فروردین ماه بهترین ماه شروع بارداری است و در مقاله دیگری بخوانید که حتما باید در اردیبهشت ماه عمل لقاح را انجام بدهید. تعجب نکنید اگر هر دوازده ماه را پزشکان مختلف به شما پیشنهاد دادند، این مساله می تواند به این دلیل باشد که مثلا فلان پزشک در فلان منطقه آب و هوایی زندگی می کند و با بررسی شرایط آنجا اقدام به نوشتن چنین مقاله ای کرده و شرایط اقلیمی باعث اتخاذ چنین تصمیم و ارائه چنین مطلبی شده است. مواردی که می تواند روی این مساله تاثیر بگذارد به طور کلی موارد زیر است.

  • شرایط اقلیمی و آب و هوایی
  • آلودگی هوا در ماه های مختلف سال تحت تاثیر ترافیک و کار کرد کارخانه ها
  • تاثیر جامعه و مناسبت های ملی و مذهبی بر روحیات افراد جامعه

 

بگذارید صادقانه صحبت کنیم : 

انتخاب ماه تولد کودک و زمان باردار شدن یا به زبان ساده تر، اینکه در چه ماهی باردار شوم مساله ای نیست که با خواندن چند مقاله بتوانید تصمیم درستی برای آن بگیرید و شما باید حتما با کمک پزشک متخصص و آگاه به شرایط فعلی محل سکونت زمان بارداری و شرایط روحی تان این تصمیم مهم را بگیرید.

آرزوی ما در کانال پنج خانواده ایرانی این است که کودکی سالم، خوشحال، باهوش و زیبا به دنیا بیاورید.