باورهای غلط درباره ازدواج

همه ما از زمانی که با مقوله عشق و ازدواج آشنا می شویم طبق تجربیاتمان باورهایی را برای خود ایجاد می کنیم که گاهی این باورها درست و منطقی است وگاهی غلط و بی منطق که در افکار ما ریشه می کند و تاثیزات منفی در زندگی ما خواهد گذاشت و هرچه زودتر باید اصلاح شوند.

 

باور به شانس و قسمت
  • بسیاری از دختران به مقوله شانس و قسمت معتقد می شوند و براین اساس ممکن است تصمیمات بسیار اشتباهی در انتخاب هایشان انجام دهند با این زمینه فکری که اگر پاسخم مثبت نباشد ممکن است دیگر شانس به سراغم نیاید و یا شاید قسمتم همین است و با قسمت بازی نکنم.
  • ولی این باور نیاز به تغییر و جایگزینی با این فکر دارد که : گزینه های مناسب دیگری پیش خواهد آمد و شانس فقط یکبار پیش نمی آید پس آگاهانه و نه عجولانه تصمیم می گیرم.

 

تصورات رویایی درباره ازدواج
  • برخی از دختران باورهایی بسیار رویایی و فراواقعی درباره ازدواج خود دارند و بر این اساس یا قبل از ازدواج دچار سخت گیری شدید می شوند و گزینه های مناسبی را ازدست می دهند و یا بعد از ازدواج و مقایسه زندگی واقعی با تصورات خیالی خود دچار سرخوردگی و پشیمانی میشوند.
  • برای مثال تصورشان از زندگی متاهلی همیشه باهم بودن و تفریح و همراهی همیشگی همسر است در حالیکه موقعیت شغلی و فعالیت های خارج از خانواده چنین امکانی را در بسیاری از موارد از بین میبرد. در این مورد نیز تقویت واقع نگری اساس تصمیمات درست و آگاهانه می باشد.

 

 ازدواج برای فرار از مشکلات خانوادگی
  • برخی از افراد برای فرار از فشارهای روحی و مشکلات خانوادگی خود تصمیمی عجولانه و نابخردانه گرفته و  بدون توجه به تفاوت ها و عدم تفاهم ها تن به ازدواج هایی اشتباه می دهند غافل از انکه چاه را جایگزین چاله کرده اند.
  • چشم خود را باز نگاه دارید و برای شرایط  فعلی خود هر قدر هم دشوار باشد بهترین راه حل را انتخاب کنید ، فرار کردن انتخاب درستی نیست.

 

تسلیم رای والدین شدن
  • برخی با تصور غلط راضی نگه داشتن والدین خود تصمیم مهم زندگی مشترک خود را بر عهده پدر و مادر خود می گذارند و از معیارهای خود چشم پوشی می کنند غافل از آنکه مشکلات بعد از ازدواج بر دوش او خواهد بود و نه خانواده اش.

 

ازدواج برای درمان مشکلات روحی
  • بعضی از افراد برای داشتن حال خوب و تنوع و تغییر با تشویق دیگران تصمیم به ازدواج می گیرند تا زخم های روحی خود را ترمیم کنند در حالیکه مشکلات و اسیب های روحی تا درمان نشوند نمی توان تصمیمات منطقی اتخاذ کرد و چنین تغییر مهمی با استرس و اتفاق های جدیدی همراه است که نیاز به توان و تحمل روحی دارد.

 

ازدواج به امید ایجاد تغییر
  • اگر میخواهید به امید اینکه او را تغییر خواهید داد وارد رابطه ای شوید دست نگه دارید، چرا که اصل ایجاد رابطه پذیرش معایب و محاسن طرف مقابل است و هیچ شخصی تا نخواهد شما قادر به تغییرش نیستید.

 

ازدواج و اسارت
  • اگر فکر می کنید با ورود به دنیای تاهل به اسارت گرفته شدید این باور را تغییر دهید و به یاد داشته باشید ازدواجی که با انتخاب درست و اصولی انجام شده باشد نه تنها اسارتی ایجاد نمی کند بلکه می تواند باعث رشد و شکوفایی تان نیز شود و شما را به آرامش برساند.